• Προσωρινή απώλεια μνήμης για τον Μέλμπεργκ, τα τελευταία νέα από το νοσοκομείο.
  • Τελικό 0-1.
  • Τέλος του αγώνα και τεράστια νίκη για την ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε.
  • Ο Ολυμπιακός απλά ροκανίζει τον χρόνο.
  • Ήρωας ο τερματοφύλακας Ρόι Κάρολ.
  • Ο Βόρειο-Ιρλανδός τερματοφύλακας του Ολυμπιακού στο πρώτο του επίσημο άγγιγμα της μπάλας και της νέας καριέρας του στον Ολυμπιακό και αποκρούει το πέναλτι.
  • Ο Ρόι Κάρολ, ο νέος τερματοφύλακας του Ολυμπιακού κάτω από τα δοκάρια του Θρύλου μετά την αποβολή του Μεγκιέρι.
  • Κόκκινη κάρτα και αποβολή για τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, ο Ολυμπιακός στους 10 για τα υπόλοιπα 20 λεπτά.
  • Πέναλτι για την Ρούπιν μετά από την ανατροπή του επιθετικού της από τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού.
  • Γκολ ο Θρύλος, 0-1 μπροστά στο σκορ με τον Φουστέρ, ζεσταίνοντας τους φίλους του, που τον ακολούθησαν στην παγωμένη Μόσχα.
  • Δοκάρι ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο όπου συνεχίζει να είναι καλύτερος της Ρούπιν Καζάν.
  • Ο Όλαφ Μέλμπεργκ, ο Σουηδός παίκτης του Ολυμπιακού, διακομίστηκε στο νοσοκομείο με διάσειση μετά από την κατά λάθος σύγκρουση του με τον τερματοφύλακα της ομάδας του.
  • Ένα εξαιρετικός Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο μέσα στο στάδιο της Ρούπιν Καζάν στην παγωμένη Μόσχα, έχασε αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.